W Polsce rozbudowa. Jak wygląda sytuacja serwerowni na świecie?

30 wrz, 2020 | Maciek | No Comments

W Polsce rozbudowa. Jak wygląda sytuacja serwerowni na świecie?

Wraz ze wzrostem zainteresowania współpracą z serwerowniami na całym świecie powstaje wiele firm. Te, które na rynku pojawiły się znacznie wcześniej, stawiają z kolei na rozwój. Moc serwerowni jest określona, a żeby ją zwiększyć konieczna jest rozbudowa. Zapotrzebowanie na dostęp do serwerów wzrosło, gdy świat opanowała pandemia. Proces digitalizacji wielu przedsiębiorstw nieplanowanie przyniósł duże korzyści finansowe i pozwolił na inwestycje w rozbudowy serwerowni. Tak oto, przy innowacyjnych założeniach mogą powstawać ciekawe projekty.

Co się dzieje w Polsce?

Znana międzynarodowa firma z Polski w Poznaniu, rozbudowuje ponownie swoją serwerownię. Obecne 12 tys. m² urośnie do około 45 tys. m². Dzięki tej inwestycji firma zyska na mocy  ponad pięciokrotnie, co da jej silną pozycję wśród największych serwerowni na naszym kontynencie.

Data center w województwie wielkopolskim to nowoczesny projekt, który opiera się na mocnych fundamentach. Firma stawia bowiem na nurt pro-eco i chętnie wdraża zdrowe dla środowiska rozwiązania. Jednym z nich jest chociażby energia, która w pełni pozyskiwana będzie z odnawialnych źródeł. Jest to niebywałe wyzwanie dla projektantów, jednak wkład pieniężny na poczet tej innowacyjności przyczyni się do wzrostu klientów dbających o czyste powietrze i naszą planetę. Globalne przedsiębiorstwa korzystają z usług Polaków z uwagi na ich dobre wykształcenie.

Co się dzieje na świecie?

W Indiach pionierem wśród centrów serwerowni jest Tulip, którego powierzchnia to 9 hektarów! To zdecydowanie jeden z gigantów data center w Azji. Powstał we współpracy z firmą IBM, której zawdzięcza design wzorowany na amerykańskim projekcie. 11 hektarów to powierzchnia serwerowni Microsoft. Ta znana na całym świecie firma zdecydowała się także na umiejscowienie swojego centrum nawet pod wodą. Intelligence Community Comprehensive National Cybersecurity Initiative Data Center w Utah jest w stanie pomieścić niewyobrażalną ilość danych- 12 eksabajtów, czyli trylion bajtów. Te liczby i powierzchnie okazują się jednak tylko namiastką prawdziwych olbrzymów w branży. 32 hektary, 58 hektarów i 67 hektarów to odpowiednio miejsca na podium od brązu do złota w kategorii wielkości serwerowni na świecie. Ta największa znajduje się w Nevadzie. Jest nastawiona na wdrażanie ekologicznych rozwiązań. Tu z pomocą przychodzi wysoko rozwinięta firma Tesla, która dysponuje zapleczem energetycznym ze słońca.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews