Język angielski w IT – jak go poprawić aby być lepszym programistą

21 paź, 2021 | Maciek | No Comments

Język angielski w IT – jak go poprawić aby być lepszym programistą

Język angielski jest obecnie jednym z czołowych na świecie. W wielu państwach jest on językiem ojczystym, ale w znacznie większej ilości państw jest on nauczany jako pierwszy język obcy. Jego znajomość przydaje się wszędzie i wiele firm wymaga chociażby komunikatywnej jego znajomości. Czy branża IT stawia poprzeczkę wyżej jeżeli chodzi o angielski? Przekonajmy się.

Czy angielski jest konieczny?

Doświadczeni programiści nie wyobrażają sobie pracy bez znajomości języka angielskiego. Nic w tym dziwnego, gdyż cała struktura bazuje właśnie na tym języku obcym. Kiedy zaczynamy kodować, niewątpliwie będzie to ogromny atut a przede wszystkim ułatwienie. Wiele informacji, tutoriali, kursów jest właśnie w języku angielskim. Zazwyczaj najlepsze materiały w internecie znajdziemy także po angielsku. Z przytoczonych informacji wynika, że znajomość języka nie jest może warunkiem koniecznym, ale polecanym i znacząco ułatwiającym życie.

Zacznij się uczyć!

Programowanie to zawód przyszłościowy, jeśli chcesz się go nauczyć, zacznij równolegle naukę języka angielskiego. Poświęć czas nie tylko na naukę specjalistycznego słownictwa, ale także taką abyś mógł prowadzić chociażby proste konwersacje. Wystarczy motywacja, odrobina cierpliwości oraz czas, a wszystkiego można się nauczyć.

Ciągle się rozwijaj

Chcąc osiągnąć coraz to wyższe szczeble w swojej karierze zawodowej powinieneś ciągle pracować nad samym sobą. Dotyczy to również nauki języka. Kiedy masz problem ze zrozumieniem tekstów, staraj się tłumaczyć pojedyncze słówka, bez wrzucania całej treści z góry do google translate. Pobudź swoje szare komórki do wysiłku, a z biegiem czasu będzie ci łatwiej zapamiętywać oraz rozumieć dotychczas nieznane słownictwo.

Pamiętaj, że najlepiej jest po prostu włączyć angielski do swojej codziennej rutyny. Im częściej będziesz mówił po angielsku tym łatwiej będzie przychodzić ci jego nauka. Wszystko to co nie używane nie zostaje w naszej pamięci, tak już niestety jest.

Czytaj książki, oglądaj swoje ulubione seriale, słuchaj muzyki właśnie po angielsku. Zamień docelowy język na swoich urządzeniach, a wszystko to pomoże ci polepszyć wyniki w nauce, a co za tym idzie pomoże ci także być lepszym programistą.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews