Jaki hosting wybrać?

15 lut, 2022 | Maciek | No Comments

Jaki hosting wybrać?

Kiedy w głowie rodzi się pomysł na nową stronę internetową, bloga, lub chęć przeniesienia firmy do internetu zaczynamy myśleć o projektach, designie, zdjęciach, treści. Czy pamiętamy jednak jak ważny jest wybór hostingu, aby strona działała prawidłowo o każdej porze dnia i nocy? Nawet najpiękniejsza strona nie będzie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem bez wcześniejszego doboru odpowiedniego hosta.

1. Czym jest hosting

Jest to nic innego jak serwer, który działa 24h na dobę, dzięki czemu nasza strona funkcjonuje prawidłowo bez względu na to czy nasz osobisty komputer jest włączony czy też nie. Host pozwala na ciągły dostęp do strony, gdyż wynajmująca go nam firma udostępnia miejsce oraz zasoby, będące podstawą nieprzerwanego działania naszej witryny.

2. Który wybrać

Wybór hostingu nie należy do najłatwiejszych, ponieważ mamy w chwili obecnej ogrom firm proponujących tą usługę. Należy jednak dokładnie prześledzić oferty, aby wybrać idealne rozwiązanie pod swoją stronę internetową. Zależy nam w końcu, aby nasza witryna działała sprawnie i przynosiła nam same korzyści. Zapoznaj się z różnymi pakietami, aby dopasować go pod swoje wymogi. Firma Zdalny Admin proponuje swoje usługi hostingowe, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Znajdziemy tam jasny i czytelny opis, duży wybór rozwiązań oraz gwarancje bezpieczeństwa.

3. Najważniejsze cechy dobrego hostingu

Wybierając hosta zwróć uwagę na:

  • bezpieczeństwo,
  • transfer,
  • szybkość łącza,
  • stan techniczny,
  • backup,
  • pomoc techniczną.

Wszystkie te elementy złożone razem poprawią znacząco standard strony, a na tym nam przecież zależy. Witryna musi ładować się szybko, aby nasi przyszli odwiedzający nie opuścili jej nim zdąży się na niej cokolwiek pokazać. Musi być bezpieczna, gdyż często przechowywać będzie dane osobowe, czy chociażby numery kont. Zwróćmy uwagę również na transfer, jest to zależne od ilości treści, a przede wszystkim zdjęć w witrynie, przez co strona może stać się ciężka i potrzebować wyższego limitu GB. Kiedy uda nam się połączyć wszystkie te elementy w idealną całość, nasza strona stanie się przyjazna dla użytkowników, przez co znacząco zwiększy się jej klikalność.

Podsumowując hosting to podstawa, aby strona internetowa działała jak należy. Zaczynając swoją drogę z tworzeniem witryn internetowych, powinniśmy zacząć właśnie od dobrego hosta, dlatego poświęćmy trochę czasu, przeanalizujmy nasze oczekiwania, rozłóżmy je na czynniki pierwsze. Wszystko to pozwoli nam na odpowiedni i bezpieczny wybór serwera, który będzie niejako opiekował się i dbał o techniczną część strony. Reszta zależy już od nas, naszego gustu, wyboru odpowiedniego  motywu, kolorów oraz designu.

Write Reviews

Leave a Comment

Please Post Your Comments & Reviews

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

No Comments & Reviews